رمضان


 
لطفا جهت مشاهده صفحه کلمه عبور خود را وارد نمائيد :
 
  نام کاربری :
  کلمه عبور :
عضویت


اقتصادی
دیدار مسئولین سرکنسولگری با رانندگان ایرانی متوقف در مرز سرخس
به دنبال محدودیت جدید اعمال شده از سوی مقامات مرزی و گمرکی ترکمنستان در مرز سرخس مبنی بر کاهش شدید ظرفیت تردد خروج کامیونها از حدود 200 به 30 کامیون در روز، و در نتیجه مشکلات حاد پیش آمده برای رانندگان کشورمان در این خصوص، آقایان اصغری سرپرست موقت به اتفاق علیپور رایزن سیاسی سرکنسولگری طی دو مرحله در تاریخ های 19 و 24 مردادماه ضمن حضور در در مرز، با رانندگان ایرانی که تعداد زیادی از آنها بیش از 5 روز در صف خروج از مرز سرخس در انتظار بودند، دیدار و گفتگو کردند.
 ١٧:٠٨ - 1397/05/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
بشر دوستانه
کمک بشردوستانه ترکمنستان به زلزله زدگان اخیر استان کرمانشاه ایران
ترکمنستان یک محموله از کمکهای بشردوستانه را به استان کرمانشاه که از زلزله اخیر (منطقه تازه آباد) رنج می برد، ارسال نمود. دستور مربوطه را در این خصوص جناب آقای قربانقلی بردی محمدوف، رئیس جمهور محترم ترکمنستان امضا کرد.
 ١٦:٥٠ - 1397/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
فرهنگی - مذهبی
برگزاری «جشنواره ولادت امام رضا (ع) در مرو »
به رسم معمول هر سال جشن میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت ثامن الحجح امام رضا (ع) با حضور یک هیات هفت نفره از مقامات سیاسی، فرهنگی و مذهبی کشورمان و هیات 4 نفره از اساتید آکادمیک کشور میزبان، کارمندان و کارکنان سرکنسولگری، رایزنی فرهنگی و سفارت و بالاخص جمعیتی بالغ بر یکهزار نفر از محبان آن حضرت صبح چهارشنبه 27 تیرماه 97 در مرو قدیم ترکمنستان برگزار گرید.
 ١٧:٥١ - 1397/05/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
سیاسی - اقتصادی - فرهنگی
سفر نوروزی دکتر روحانی به مرو
جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهور و هیات همراه در ادامه سفر به کشور ترکمنستان راس ساعت9:30 صبح چهارشنبه مورخ 8/1/1397 از عشق آباد به فرودگاه بین المللی استان ماری عزیمت کردند. برنامه استقبال ابتدا با اهدای دسته گل و تقدیم نان و نمک (طبق آداب سنتی تر کمن ها) و خوش آمد گویی توسط دختر و پسر ترکمنی زیر 9 سال و سپس با استقبال رسمی توسط مقامات عالی رتبه ترکمنی از جمله آقای رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان و آقای دوران بردی آنابردی اف استاندار ماری و همچنین حضور سرپرست موقت سرکنسولگری ج.ا.ایران - مرو و سایر مقامات محلی از جمله شهردار شهر بایرامعلی بنحو بسیار مطلوب و در سطح بسیار عالی انجام گرفت. رئیس محترم جمهور و هیات همراه بلافاصله بعد از استقبال رسمی با هیات تشریفاتی و حفاظتی به سمت شهر بایرامعلی جهت بازدید از مناطق آثار باستانی مرو قدیم حرکت نموده و درمسیر ورود به شهر بایرامعلی مورد استقبال گرم و صمیمی مردم شهر بایرامعلی قرار گرفته و به ترتیب از مرقد امامزاده محمد ابن زید، آرامگاه اصحاب محترم پیامبر اکرم (ص) به نام های بریده اسلمی و حکم ابن غفار،اقامتگاه امام رضا(ع) ،آرامگاه حاج یوسف همدانی و آرامگاه سلطان سنجر آخرین پادشاه سلجوقیان بازدید نمودند.
 ١٧:٥٩ - 1397/05/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهی مناقصات
آگهی مناقصه مجتمع پالایشگاه نفتی ترکمن باشی
مجتمع پالایشگاه نفتی ترکمن باشی، از تاریخ 27/04/1397 لغایت 06/06/1397، اعلام مناقصه بین المللی به شرح ذیل نموده است: - مواد شیمیایی و مواد کمکی برای سال 2018
 ١٦:٣٦ - 1397/05/02 - نظرات : ٠متن کامل >>