معرفی سرکنسولگری
اخبار > اخبار نهم اسفند ماه 1395 ـ فهرست اسامی معاونین کابینه جدید وزیران ترکمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار ترکمنستان

اخبار نهم اسفند ماه 1395 ـ فهرست اسامی معاونین کابینه جدید وزیران ترکمنستان

باسمه تعالی

اخبار ترکمنستان

(09/12/1395)

 

معاونان رئیس کابینه وزرای ترکمنستان، از سوی رئیس جمهور منصوب شدند"

         خبرگزاری رسمی دولت ترکمنستان اعلام داشت: قربانقلی بردیمحمدوف رئیس جمهور ترکمنستان روز جمعه 6 اسفند ماه 1395، ترکیب جدید کابینه وزیران این کشور را مشخص کرد. فهرست 10 نفره معاونین  کابینه وزیران ترکمنستان به شرح ذیل است:

افرادی که از دوره قبل، پست های خود را در کابینه جدبد حفظ نمودند عبارتند از:

رشید مردوف معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان و وزیر امور خارجه، وی طولانی ترین مدت خدمت به عنوان معاون کابینه وزرای ترکمنستان را دارا می باشد. جناب آقای مردوف از ماه ژوئیه 2001  به عنوان وزیر امورخارجه فعالیت خود را درکابینه وزرای ترکمنستان آغاز کرد و در فاصله زمانی فوریه سال 2003 تا ماه مارس 2005 و همچنین از ماه فوریه 2007 تاکنون در سمت معاون کابینه وزیران ترکمنستان فعالیت نموده است. گفته می شود که مشارٌالیه از ذینفوذ ترین مردان کابینه وزرای ترکمنستان می باشد.علاوه بر این ایشان نماینده ارشد ترکمنستان در امور دریای خزر نیز  می باشد.

صفر دوردی تویلیوف: معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در امور علوم، آموزش، بهداشت، ورزش، جوانان و روابط عمومی، نامبرده از دسامبر سال 2011  به این سمت منصوب شده است و علام بر این رئیس کمیسیون فوق العاده برای مبارزه با گسترش بیماریها نیز می باشد.

بشیم مراد خوجا محمدوف معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در امور اقتصاد،  بانک ها و موسسات مالی بین المللی، وی از ماه ژوئیه سال 2015 به این سمت منصوب و همچنین از طرف ترکمنستان عضو شورای اقتصادی کشورهای مستقل مشترک المنافع می باشد.

یاگشی گلدی کاکایف معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در امور نفت و گاز ، ایشان بار اول از سال 2012 لغابت 2013 در این سمت فعالیت داشته است و بار دیگر از ماه مارس 2016 دراین سمت شتغال به کار داشته است.

  رجب بازاروف معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در امور مجتمع های کشت و صنعت ، که از ماه آوریل 2016 دراین سمت اشتغال به کار داشته است. علاوه بر این نامبرده نماینده ترکمنستان و عضو هیئت مدیره در صندوق نجات دریاچه آرال می باشد.

باتیر ارشوف معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در امور صنعت ، نامبرده از ژوئن سال 2014 به این سمت منصوب شده است . 

باتیر آتدایف معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در امور بازرگانی ، ایشان از ماه فوریه سال 2016 به این سمت منصوب شده است.

بای امان گلدی اف معاون رئیس کابینه  وزرای ترکمنستان در امور انرژی، ساخت و ساز و رفاه شهری، وی از  ژانویه سال 2017  به این سمت منصوب شده است .

9 ـ بایرام آنا مردوف معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در امور حمل و نقل، مشارٌالیه در دوره جدید و از ژانویه سال 2017  به این سمت منصوب شده است .

10ـ آنا گلدی قره جایف معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در امور فرهنگ و رسانه وی از  ژانویه سال 2017  به این سمت منصوب شده است .

منبع: پایگاه خبرگزاری گوندوقار

زمان انتشار خبر: 06/12/1395 ساعت 21:41          

 

 


١٦:٥٩ - 1395/12/10    /    شماره : ٤٤٢٥٩٤    /    تعداد نمایش : ١٤٦خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | رمضان | گالری تصاویر